Напишу ще раз свій пост про іміграцію.
Пост присвячений всім українцям, які прибули до Канади за програмою CUAET.
Всім, хто тут пише про те як просто оформити PR і що можна працювати будь де, бажаю дуже детально вивчити критерії Express Entry (ця програма має дуже високі критерії і фактично для 90% буде не доступна) та провінційні програми. ВАЖЛИВО! Якщо ви працювали в Онтаріо, а захочете податися у Манітобі, то стаж роботи в Онтаріо НЕ ЗАРАХУЄТЬСЯ. Потрібно починати з нуля в іншій провінції. І головне - офіцер може вважати, що у вас є тісні зв'язки із іншою провінцією і може вам відмовити. Онтаріо та БС мають одні із найвижчих критеріїв для виконання умов на подачу на PR.
Інші провінції Манітоба, Саскачеван, деякі атлантичні провінції дозволять подаватися на ПР через 6-12 міс роботи по даному робочому перміту.
Express Entry, де рівень мови відразу потрібен від 6.0 і вище, оцінка освіти від канадського центру оцінювання, і вік хоч до 35 років. Навіть тоді ви можете роками чекати, поки вас виберуть з пулу кандидатів. А можуть і не вибрати ніколи.
Якщо ж вам до 35 років, у вас тест з англійської 8 по усіх модулях, у вас є робота в Онтаріо, тоді є шанси. Підвищити шанси можна також і мовою дружини/чоловіка та вивченням французької.
На черзі в Канаду зараз стоїть 400 тис. людей з усього світу тільки через программу Express Entry. Здібні в нічим не гіршв від українців, в яких такі самі руки й ноги. Які мають гарну освіту, і гарну мову англійську.
90-95% відсотків тих, хто все таки хоче залишитися в Канаді, просто повинен критично мислити і вибрати провінційну програму, яка найбільше йому чи їй підходить.
Для прикладу, ви приїхали до Манітоби чи Саскачевану, знайшли роботу і через 6 місяців (для професій in demand) або 12 місяців (інші роботи) вже можете податися на PR. Англійська мова потрібно підтвердити екзаменом, але там рівень фактично мінімальний, IELTS 4.0, а це рівень 10-11 кому школи. Процес оформлення ПР займе від 12-15 місяців. Тобто, через 3 роки ви можете стати Permanent Resident of Canada.
Про імміграцію коротко
1. Статус постійного резидента Канади надається федеральним урядом Канади та отримується через спеціальні програми імміграції.
Є федеральна програма (дуже високі вимоги з мови), а є провінційні програми імміграції, які мають на меті заохочувати іммігрантів їхати саме до цих провінцій.
Як правило, розпочати імміграційний процес повинен хтось з дорослих членів сім"ї. Зазвичай, це той чи та, хто найбільше відповідає критеріям обраної програми імміграції. Разом з батьком чи матір"ю імміграційний процес проходить і вся сім"я. Інформація про членій своєї сім"ї подається на кожному етапі імміграції.
Вимоги провінційних програми зазвичай нижчі, а зараз для українців деякі провінції взагалі створили спеціальні вимоги (Манітоба, Ньюфаундленд та Лабрадор).
В кількох словах про імміграцію: приїхали до однієї з цих провінцій, знайшли фултайм роботу, здали тест з мови на дуже низький рівень 4 - і можете починати імміграцію або відразу (Ньюфаундленд та Лабрадор) або через півроку у Манітобі, якщо ваша робота - у списку професій (якщо ні, то треба працювати рік). Почати імміграцію через 6-12 місяців роботи можна і у Саскачевані, через 12-24 місяці у Альберті.
Ось список професій Манітоби immigratemanitoba.com/immigrate-to-manitoba/in-demand-occupations/
Ось про програму Ньюфаундленд та Лабрадор для українців - це унікальна програма в історії цієї провінції взагалі:
www.gov.nl.ca/immigration/ukraine/
В Ньюфаундленд та Лабрадор та Манітобі тест з мови треба здавати, якщо у вас робота категорій C, D. Для A, B не потрібно здавати тест взагалі, однак ці роботи передбачують вище володіння мовою самі по собі.
В Манітобі є також окрема програма за допомогою української організації. Ця програма дозволяє почати імміграції майже миттєво, не чекаючи півроку. Потрібно приїхати до Манітоби, знайти роботу, здати тест на 4 (для усіх професій), пройти коротке інтерв"ю з волонтерами цієї укр.організації - і починаєте імміграцію.
Імміграційний процес складається з ДВОХ етапів: