Отримання PR, що буде з програмою CUAET🇨🇦? Інтерв'ю з імміграційним адвокатом.
Відтоді, як почалася війна в Україні, тисячі українців, які рятувалися від насильства, прибули до Канади через Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (CUAET).
Ця програма дозволяє новоприбулим українцям лише тимчасово перебувати в Канаді на термін до трьох років. Але оскільки вони осідають у Канаді, а війна вдома затягується, ті, хто бажає залишитися назавжди, мають дуже мало варіантів.
Багато з них не дуже впевнені, що їх чекає. Тому, як ми всі знаємо, війна в Україні триває, і ми не бачимо кінця. І багато з них не знають, куди вони збираються повернутися», – сказала імміграційний адвокат із Торонто Ксенія Черн у середу в інтерв’ю «Твоєму ранку» CTV.
Оскільки велика кількість українців планує залишитись у Канаді назавжди, вони шукають різні шляхи, як це зробити.
«Вони звикають до нового канадського способу життя і знаходять друзів», «Вони стають залученими до спільноти. Вони волонтерять і, зрештою, шукають шляхи, якими вони можуть продовжувати жити таким життям і створювати краще життя для себе та своїх сімей у майбутньому».
Оскільки новоприбулі українці, які тікають від війни, технічно не вважаються біженцями, більшість з них мають два типи дозволів, на роботу та навчання, тим українцям хто бажає залишитися в Канаді, доведеться подати заяву на постійне проживання через потік імміграції, не пов’язаної з біженцями, наприклад, у рамках гуманітарних та співчутливого розгляду або одного з економічних класів.
"Шлях (до ПМЖ) досить складний. Тож ви знаєте, ми намагаємося побачити, чи може Оттава створити спеціальну програму, яка б допомогла громадянам України перейти на ПМЖ", - сказала Черн.
.Станом на грудень надійшло 755 784 заявки на CUAET. З них 474 473 отримали схвалення та 137 797 українців прибули до Канади.
Поки що федеральний уряд обіцяв можливість отримати постійне місце проживання лише для українців, члени сім’ї яких є громадянами Канади чи постійними мешканцями. Ще в березні Міністерство імміграції, біженців і громадянства Канади пообіцяло «швидко запровадити» цей шлях, а подробиці надійдуть «найближчими тижнями».
Але станом на січень жодних подробиць федерали не повідомляли. У листопаді міністр імміграції Шон Фрейзер заявив комітету Палати громад, що уряд не взявся за це, оскільки він зосереджувався на тому, щоб «швидше доставити людей сюди».
«Ми все ще маємо намір розробити шлях возз’єднання сім’ї для українців і потенційно шукати інші способи перевести їх на постійне місце проживання за допомогою існуючих механізмів, якщо вони захочуть залишитися», – сказав Фрейзер.
Представник IRCC також сказав, що департамент «продовжує оцінювати, як наші імміграційні програми можуть найкраще підтримати громадян України зараз і в майбутньому, включаючи потенційні нові шляхи до постійного місця проживання».
«Тим часом українці, які бажають іммігрувати до Канади назавжди, можуть подати заявку на постійне проживання за різними імміграційними програмами та потоками, які можна знайти на веб-сторінці IRCC», – повідомила радник із комунікацій IRCC Софіка Лук’яненко в електронному листі CTVNews.ca в середу ввечері.