#РезидентЯкоїКраїни
Стосується всіх хто виїхав закордон і перебуває там більше 180 днів.
Наші законодавці прийняли в першому читанні Законопроект №8131, який у випадку прийняття його в цілому, створює механізм автоматичного обміну інформацією між Україною та країнами Євросоюзу про відкриті рахунки фізичних осіб, юридичних осіб, про отримані доходи та іншої фінансової інформації.
Всі хто виїхав закордон, до 183 дня є «резидентами України», а після 183 днів стають «резидентами іншої країни».
«Резидентство» , це не Громадянство. Резидент це платник податків в тій країні де він перебуває більше 183 днів , і сплачує податки з усіх доходів за законами тієї країни. А для країни із якої він виїхав людина стає нерезидентом. Стаття 14.1.213. ПК України
Якщо закон приймуть, наші «біженці» які продовжують бізнес в Україні повинні будуть сплачувати податки з цих доходів і в країні перебування. А також платити податки в Україні з усіх закордонних виплат та інших доходів отриманих в країні тимчасового перебування.
Ще одна можлива ситуація в зв’язку із втіленням цього закону, після обміну інформацією про відкриття рахунків фізичних осіб і в Україні і в інших країнах, наші банки, згідно умов закону про фінансовий моніторинг можуть призупинити (заблокувати) рахунки до моменту з’ясування резидентства.
Порада: Слідкуємо за законодавством, і своєчасно «стелимо солому» продумуючи наперед декілька варіантів ваших дій ( переїхати до іншої країни, закрити бізнес в Україні, своєчасно здійснити процедуру відмови від резидентства ……..)