⁉️"Нам потрібно більше даних про те, куди приїжджають люди і які їхні потреби. "
🔹Michalchyshyn каже, що все ще існують певні виклики та шляхи, як IRCC може краще допомагати українським новоприбулим.
🔹Відповідно до CUAET українці та їхні найближчі родичі будь-якої національності можуть перебувати в Канаді як тимчасові резиденти терміном до трьох років. Подача заяви на отримання гостьової візи не є платною, і вони можуть одночасно подати заяву на отримання відкритого дозволу на працевлаштування безкоштовно. Однак, всі подорожі до Канади оплачуються самостійно, що створює значні бар'єри для багатьох українців. Наразі Канада схвалила 559 868 заявок з 862 386 отриманих, і трохи більше 167 000 українців прибули до Канади.
🔹Він також каже, що тимчасовий характер CUAET створює проблеми для новоприбулих, коли йдеться про доступ до деяких державних послуг.
🔹Програма має припинити прийом заявок 31 березня цього року, хоча кілька служб поселення, а також КУК звернулися до уряду з проханням продовжити цю дату, оскільки неможливо передбачити, коли закінчиться конфлікт.
❓Інші заходи підтримки
🔹Федеральний уряд також пропонує одноразову неоподатковувану допомогу в розмірі $3,000 на кожного дорослого і додатково $1,500 на кожну дитину до 17 років для учасників програми CUAET. Ця програма допомоги закінчується 4 червня 2023 року. Українські новоприбулі не отримують жодного додаткового фінансування на облаштування, окрім цієї допомоги.
🔹Заходи підтримки існують і на рівні провінцій. Наприклад, Манітоба регулярно запрошує кандидатів з України подавати заявки на провінційну номінацію, що є дуже вигідним для українців, які бажають стати постійними резидентами за програмою Express Entry.
🔹Британська Колумбія скасувала плату за навчання для студентів, які тікають від війни в Україні. Плата становить $75 щомісяця для всіх осіб віком від п'яти років, які навчаються за програмою MSP (програма охорони здоров'я Британської Колумбії) і мають дозвіл на навчання, виданий IRCC. Провінція також створила веб-сайт, щоб спрямовувати та допомагати новоприбулим з України, коли вони вперше приїжджають.
🔹У серпні минулого року Нью-Брансвік запровадив значно знижені тарифи для новоприбулих громадян України, які вже мають дійсне українське водійське посвідчення. Вони можуть отримати посвідчення водія провінційного пасажирського транспорту за 90 доларів і не складати іспит, якщо мають більше двох років водійського стажу. Вони все одно повинні надати документи, що посвідчують особу, та пройти перевірку зору.
🔹Онтаріо має ряд заходів підтримки для українських новоприбулих, таких як
🔸Доступ до Плану медичного страхування Онтаріо (OHIP), який включає в себе медичну підтримку та послуги, які можуть знадобитися новоприбулим, в тому числі послуги з охорони психічного здоров'я.
🔸Доступ до пільг на ліки для українців через право на участь в OHIP або отримання надзвичайної допомоги.
🔸Доступ до екстреного житла через агентства з розселення та українські громадські організації, включаючи приймаючі будинки та інші тимчасові місця, які можуть знадобитися українцям, доки не буде знайдено довгострокове житло.
🔸Забезпечення українським учням початкових і середніх шкіл можливості безкоштовно відвідувати школи, що фінансуються державою.
🔹Кілька канадських благодійних організацій також працюють над тим, щоб привезти українців до Канади та допомогти їм облаштуватися. Одна з них, 4Ukraine.ca, повідомляє, що вони перевезли до Канади понад 500 осіб, допомогли створити понад 1000 резюме і зібрали понад 275 000 заявок