ОБНОВЛЮ....
Що я зрозумів і не зрозумів щодо перевезення тварини (маю таксу хлопчика 11кг. Летітиму КЛМ з Амстердама, туди добиратимусь окремо. Спочатку в Україні до Мукачево поїздом, там з Мукачево у Кошице поїздом, а потім літаком в Амстердам, а далі квиток до Едмонтону. Я хотів летіти з Варшави через Амстердам в Едмонтон з КЛМ, одним квитком, але оскільки пересадка довше 6 годин в Схіпхолл і собака більше 10кг, то не дозволено. Тобто потрібно їхати до Амстердаму і звідти у Едмонтон.
1. Треба мати міжнародний паспорт нового зразка що починається на АА з державної ветклініки;
2. Вакцина від сказу має бути у паспорті з печаткою.
3. Треба чіпувати тварину, № чіпу вклеюють в паспорт.
4. Після 30 днів після вакцини сказу здати на титр антитіл від сказу– венозну кров собаки і отримати сертифікат +/- 7 днів – 2500грн загалом..
5. Сертифікат на титр антитіл бажано вписати у паспорт, у ветлікаря.
6. За 48 годин до виїзду у ветеринара державного зробити антипаразитарну обробку (гельментизацію типу), і отримати Ф1 (форму 1) на дозвіл вивезення тварини за кордон.
7. Ф1 в нормальні часи видають через 90 днів після отримання сертифікату титру антитіл проти сказу, але зараз типу закривають очі, ТА ЛЮДИ ПИШУТЬ, ЩО МОЖУТЬ І НЕ ДАТИ.
8. Ф1 міняється на міжнародний сертифікат на кордоні Українському, або на митному терміналі.
9. Бажано з міжнародним отримати сертифікат ЄС. Розумію так, міжнародний дають в нейтральній зоні на перетині кордонів - на митниці бажано отримати у своєму місті, або найближчому, де є митниця, або на кордоні при перетині, але з кордоном пишуть люди, що можуть не обміняти.
10. ЄС сертифікат пишуть люди, видає саме ветлікар в держклініці!
11. Щодо ЄС сертифікату людина написала також (і Ф1 тут замішаний про 90 днів після титру): «Обязательно после 27 марта надо получать сертификат ЕС в госклинике чтобы впустили в Польшу. Про это уже писали много тут.», і відповідно можуть не дати Ф1, якщо не минуло 90 днів після здачі титру антитіл, тож буде хоча б ЄС…
12. Бажано зробити RABIES VACCINATION CERTIFICATE ( RABIES =сказ) – у лікаря, що робить вакцини від сказу. Заповнити і поставити печатку!
13. Також бажано зробити сертифікат IATA – взяти з собою запасні бланки в поїздку, писала жінка в закріплених (не зрозуміло, чи зможе лікар поставити печатки наперед з собою).
14. ІАТА та RABIES мають бути заповнені за 10 днів або менше до поїздки.
15. Клітку маю італійську – СТЕФАНПЛАСТ, розміром 71*51*50 , до 18 кг, могла би бути й менша, але такса довга…. І він почуває себе у ній вільно, так що рахую нормально. Клітка відповідає ІАТА, має колеса, та металеві дверцята, вага клітки 4,65кг..
16. Якщо у Європі – у моєму випадку Словаччина та Амстердам потрібно затриматись довше , наприклад 2-5 днів, то перед вильотом необхідно повторно пройти у ветлікаря перевірку….наскільки розумію.. але не маю досвіду, чи є такі клініки в зоні аеропортів, чи потрібно в місті звернутись у державну чи приватну з ліцензією…
17. Колеса, кажуть потрібно зняти з клітки, наскільки я розумію, що перед вильотом літаком, а то без них клітку 70*50см не дуже зручно таскати за собою…))))
18. Також не зрозуміло, якщо у тому ж Схіпхолі йти у місто, то потрібно певне пройти митницю і реєстрацію, а потім при посадці, знов повторна процедура. Паспорт укр закордонний я так розумію надає право знаходитись в Нідерландах (примітка – провінція Північна Голландія) та в ЄС в цілому…віза не потрібна… бо ж не будеш 3 дні в аеропорту жити з собакою, якщо квиток не в той же день)
19. У Канаді – собаку внести в декларацію… наскільки я зрозумів у випадку дозволених порід собак, у канадійські інстанції звертатись не потрібно, аби отримувати дозвіл на ввіз пса!
Якщо хто матиме бажання, прошу коментувати. Усім дякую завчасне!