❗️❗️❗️ ЕКСТРАДИЦІЯ ТА ДЕПОРТАЦІЯ ЧОЛОВІКІВ З-ЗА КОРДОНУ
Частина ІІ
💁🏻♂️ Натворив Кабмін справ ще у грудні, переполох був у січні, але й до сьогодні ще чимало питань виникає щодо військового обліку за кордоном. Писали вже багато, найголовніший міф – розвінчали, але ви все одно питаєте. З першою частиною цього матеріалу можна ознайомитися ось тут 👇🏻
ЕКСТРАДИЦІЯ ТА ДЕПОРТАЦІЯ ЧОЛОВІКІВ З-ЗА КОРДОНУ
А тепер до суті питання ☝🏻
❗️ Закордонні дипломатичні установи в рамках військового обліку мають чотири блоки ключових повноважень:
1️⃣ Інформують громадян, які стали на консульський облік і досягли призовного віку, про початок чергового призову.
2️⃣ Сприяють поверненню військовозобов’язаних на батьківщину. Найбільше дискусій тут викликає слово «сприяти». Чутки, що ❌ УКРАЇНЦІВ ЗА КОРДОНОМ ПАКУВАТИМУТЬ В АВТОБУС І ПРИМУСОВО ВЕЗТИМУТЬ ДО УКРАЇНИ, НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ ❌ Але що саме означає «сприяння поверненню» — українське законодавство не пояснює.
3️⃣ Військовий облік у дипустановах. Це фіксація громадянина у військово-облікових документах консульств. Не варто плутати її з проходженням військово-лікарських комісій або мобілізацією.
4️⃣ Про облік військовозобов’язаного дипустанова повідомляє територіальні центри комплектування. Зробити це необхідно впродовж семи днів після взяття на консульський облік або зняття з нього військовозобов'язаних.
‼️ СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК У КРАЇНІ ПЕРЕБУВАННЯ ПОВИННІ ВСІ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНІ УКРАЇНЦІ. Це стосується й жінок, які є військовозобов’язаними — мають медичну або фармацевтичну спеціальність.
‼️ ЗАКОРДОННІ ПРЕДСТАВНИЦТВА НЕ МОЖУТЬ ВРУЧАТИ ПОВІСТКИ ЗА УКРАЇНСЬКИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ. Повістка — це документ, яким людину запрошують до територіального центру комплектування для уточнення військових облікових даних або проходження військово-лікарської комісії.
❓ Чи можуть покарати особу, яка ігнорує облік?
Українське законодавство вимагає від громадян призовного віку, які стають на тимчасовий консульський облік, ставати й на військовий.
❗️ ЯКЩО ЦЬОГО НЕ ЗРОБИТИ, ЦЕ МОЖНА ВВАЖАТИ УХИЛЕННЯМ ВИКОНАННЯ ВІД ВІЙСЬКОВОГО ОБОВ’ЯЗКУ ❗️
❗️❗️❗️ АЛЕ ❗️❗️❗️
‼️ Чи можна українця в іншій державі покарати за це — питання складне й невизначене. Щоб притягнути до адміністративної чи кримінальної відповідальності, мають бути факти, що людина умисно порушує правила військового обліку. Це довести складно.
Військовий облік у закордонних дипломатичних установах — це, ймовірніше, декларативний механізм з’ясування даних громадян України. ❌ ІГНОРУВАННЯ ЦІЄЇ НОРМИ НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ДЕПОРТАЦІЇ ❌ Правових підстав у дипломатичних установ на це немає.
Більше постів за темою 👇🏻
▫️ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИМ ПРИГОТУВАТИСЯ!
▪️ ЗАБОРОНЕНО ЗМІНЮВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ: призовникам, військовозобов’язаним та резервістам приготуватися
▫️ ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ЖІНОК-МЕДИКІВ: 7 днів на прибуття до військкомату
▪️ ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ПО-НОВОМУ! Що змінилося після постанови Кабміну?
▫️ ЧИ БУДУТЬ ВИДАВАТИ ПОВІСТКИ В «ДІЯ»?
▪️Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до 3 місяців, З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ НЕ ЗНІМАЮТЬСЯ
ПОДПИСАТЬСЯ