Саміт G7 у Квебеку
📅 9 червня 2018 року. Щорічний саміт глав урядів провідних держав світу пройшов у готелі «Мануар Ришельє» у містечку Ла-Мальбе в канадській провінції Квебек за участі Великобританії, Італії, Канади, Німеччини, Франції і США. На порядок денний господар зустрічі прем'єр-міністр Джастін Трюдо виніс питання зміцнення середнього класу — «економічне зростання, яке працює на всіх», просування гендерної рівності, боротьбу зі зміною клімату та «сприяння повазі до різноманітності та інклюзії».
📜 Не обійшлось без гострих дискусій. Ще першого дня президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати домагатимуться відновлення участі Росії на самітах вищого рівня, позбавленої цієї можливості у 2014 році за інтервенцію в Україну. Він закликав інші країни не зважати на анексію Крим, який, за його словами, «став частиною Росії, бо там говорять по-російськи», і Україну, назвавши її «однією з найкорумпованіших країн у світі». У намірі повернутись до формату G8 його підтримав прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте.
Наступного дня зав'язалась гостра дискусія щодо виходу США з Міжнародної угоди по ядерній програмі Ірану (2015) і Паризької конвенції ООН зі зміни клімату (2015). До неї додалась суперечка між Трампом з одного боку і Трюдо та президентом Франції Мануелем Макроном — з іншого щодо введених США торгових тарифів в рамках переходу американської торгової політики багатосторонніх угод про вільну торгівлю до двосторонніх торгових угод.
На фото — момент розмови у кулуарах саміту. Навпроти Дональда Трампа, що сидить за столом, канцлер ФРН Ангела Меркель. Справа від неї Емануель Макрон, зліва (зі схрещеними руками) — прем'єр Японії Абе Сіндзо, котрого президент США образив, заявивши десь перед цим у дискусії про мігрантів: «у вас немає цієї проблеми, але я можу надіслати вам 25 мільйонів мексиканців, і ви щвидко втратите роботу».
Трамп достроково залишив самміт, щоб поїхати до Сінгапуру на свою першу зустріч з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.
→ День в Історії