Інформації було багато, тож можете приготувати спочатку каву :)
1. В центрі можна зустріти поліцейських у блакитних сорочках - це кадети. Вони не носять зброї, але мають рації для зв'язку з поліцією і у них можна просити про допомогу.
2. У Вінніпезі є трохи менше 1500 поліцейських, які працюють у 4 станціях: центральній, північній, західній та східній (на фото є карта зон їх охоплення). На питання чому так мало поліцейських було відповідь, що це не багате місто.
3. Кожен поліцейський має свій номер на погонах. Якщо вас зупиняє поліцейський без форми - то має показати бейдж (жетон).
4. Іноді поліцейські можуть бути із собакою, до неї не наближатися, не пускати до неї дітей.
5. При emergency ситуаціях телефонуємо 911, номер безкоштовний, можна телефонувати без грошей на рахунку. При дзвінку можна попросити перекладача (можуть надавати допомогу на 50 мовах). В кол-центрі працюють звичайні цивільні, які передають інформацію у відповідні органи: поліція, пожежна, невідкладна медична допомога.
6. Є номер non-emergency - (204) 986-6222. При дзвінку натискаємо 8 і може просити перекладача.
7. Коли телефонуєте, то будьте готові розказати (є на фото):
хто ви, де знаходитесь (якщо не знаєте адреси, то шукаєте орієнтири), причину дзвінка (ви жертва чи свідок).
8. На дорозі. Якщо поліцейська машина їде за вами і подає сигнал - потрібно зупинись, залишатися у машині, тримати руки на видноті, виконувати вказівки. Можуть зупинити будь-яку машину просто для перевірки. Також можуть обшукати. Якщо причину зупинки вам не повідомили - можете запитати. Гроші поліцейським не пропонувати. :)
9. Кожній людині треба мати план що робити, якщо сталось щось погане. Наприклад, якщо вкрадуть телефон - знати номер друга. Якщо хтось йде за вами - змініть напрямок, перейдіть дорогу, зайдіть кудись, наприклад, магазин, подзвоніть у поліцію.
10. Просити гроші законно. Це про тих, що на дорогах стоять. Незаконно, якщо ця людина вас зупиняє, вимагає чи погрожує вам. Скажіть "No, thank you", не рекомендуйте їм шукати роботу. Якщо хочете дати їм гроші - майте напоготові, не витягайте гаманець біля них.
11. Якщо хочуть щось відібрати і погрожують зброєю (не важливо чи показують її, чи тільки кажуть, що мають) - віддайте, те що хочуть. Бо зловмисник все одно це візьме, але ще ви може при цьому постраждати.
12. Якщо на вас напали - захищайтеся "з розумом". Наприклад, зловмисник вже впав, то не можна його далі бити.
13. Протизаконно погрожувати у будь-який спосіб - письмово чи усно. Якщо вам погрожують - можна звертатися у поліцію.
14. Проституція нелегальна.
15. Марихуана. Можна носити з собою до 21г, не можна курити за кермом чи в публічних місцях. Власне як і вживати алкоголь.
16. Через велику кількість крадіжок із заявниками не завжди зв'язуються, але зв'яжуться, якщо знайдуть вкрадене чи арештують злодія. Коли подаєте заявку - отримуєте номер, за яким зможете відстежувати процес. Якщо загубили номер, можна зателефонувати і попросити ще раз надати.
@Just_ERISS на зустрічі згадували про Вашу ситуацію, то була наступна відповідь: якщо Ви на момент дзвінка були вже не в небезпеці, то привілегія надавалася тим, хто в складнішій був ситуації. В такому випадку можна дзвонити і казати, що хочете подати заявку, але треба при цьому бути готовим йти до суду. Нападнику можуть дати ордер про дотримання дистанції. Ось так...