Медицина в Канаді (окрім зубів, косметичних і складних операцій) – “безплатна”, але провінційне страхування покриває лише базові потреби. Як тут кажуть, канадська медицина починає лікувати, тільки коли "сильно болить". Профілактичні огляди, з погляду місцевих лікарів, – це примха й забаганка; щоб отримати направлення на профілактичний огляд у спеціаліста (гінеколога, онколога тощо), іноді доводиться чекати кілька місяців.
Але найважче доводиться жителям франкомовної провінції Квебек: навіть зі справжнім болем, з'явившись до лікарні, людям доводиться чекати в коридорах прийому по пів дня.
Така ситуація має історичне пояснення. Ще пів століття тому Квебек був світовим чемпіоном за темпами зростання населення – наприклад, співачка Селін Діон була наймолодшою з 14 братів і сестер. І на відміну від сучасних бідних країн, майже 100% тих дітей доживали до дорослого віку. Але приблизно в середині ХХ століття землі, придатні до сільського господарства, закінчилися, народ почав переїжджати на роботу у великі міста, де простору було вже не так багато, а утримувати багатодітну сім’ю було нереально. Тому вже станом на 1980-ті роки розмір квебекських родин не відрізнявся від "загальноканадських". Але це означало, що відсоток старих до молоді істотно зріс – при тому, що медична інфраструктура була розрахована зовсім на іншу пропорцію. Терміново збільшувати кількість лікарень Квебек теж не поспішає, бо років за 20—30 ситуація має внормуватися; якщо зараз терміново набудувати лікарні та найняти нових лікарів, то потім що – викидати їх усіх на вулицю? Такою є ситуація для бюрократів, але людям від того не легше.
Зауважимо, що висока кількість лікарів в Україні (та й не дуже маленька в решті країн Європи) – теж один з наслідків Другої світової. Під час війни потреба в медичних послугах була надвисокою, а після війни теж скоротити їх кількість одразу було важко; до того ж доступна медицина знижувала соціальне напруження. Знов-таки, як і у випадку соціальних послуг та транспорту, Європа стала комфортнішою за Канаду та США ціною великих воєн.
Це не моє. Знайшов статтю