Український чат Ванкуверу
-
Я чула що в Ленглі найпростіше
-
Ого, а де ви здавали?
-
Ні, тому і раджу. Перший раз я пішов буквально наступного дня після теорії, бо слоти з'являються десь так і найближчий був як раз через 2 тижні від першого. Я подумав, що якщо не здам - типу все одно чекати 2 тижні після невдачі, якби я б і записався через 2 тижні на здачу. Я встиг взяти 1 урок з інструктором як раз перед екзаменом, буквально через півгодини після уроку здавав. і тільки на ньому зрозумів, скільки є нюансів. Я зрізався на тому, що після залізничній колії зробив на 2 км більше 30 км/ч в підьйомі (там дорога під кутом вверх) до знаку відміни, а знак відміни не видно було із-за кущів, тільки коли ти вже до нього десь за 3-5 метрів він винирує з них. Сама колія вже була десь на 20м позаду, але цього достатньо, бо це вважається особливо небезпечною ділянкою. Але ось коли є перша вже нездача - а далі в тебе 2й раз і геп на невдачу вже 30 днів - це вже відчутно. І впливає трошки на нерви. Наприклад, дружині попався на другій здачі доволі неадекватний інструктор, який зрізав її тільки за те, що йому несподобався час очікування безпечного повороту наліво (safe gap) - і все. При тому вона каже, що просто пропускала пішоходів зліва, щоб не поїхати на них (а це теж небезпечний маневр) - чи не побачив їх екзаменатор, чи вирішив, що все одно задовго - тут ніхто не пояснює. Тобто в неї було 4 запису в протоколі, як в неї все "perfect" від паркування, траси, шкільних зон і іншого, але ось типу треба було швидше повороти наліво виконувати - і все, далі вже 30 днів вона чекала до наступній здачі. І там вже тиск інший, бо якщо ще раз буде таке прискипливе ставлення - то ти вже йдеш на 60 днів.
-
Там проблема тільки зі складністю доріг - дуже багато шкільних зон, він доволі зелений, тому є ділянки, де знаки прям врощені в кущах/деревах, але це їх не відміняє, є складні перехрестя, прям складні, коли краще їх знати. Він доволі складний за кутами - тобто є дороги, на яких 30 км/ч і де при цьому ти їдеш десь 15-20 градусів вниз - тому треба дуже уважно відгальмовуватися. Якщо у Норсі здавати, то краще хоча б поїздити по ньому і подивитись зони.
-
Я не буду казати, бо не знаю. Мені здалося, що 3 із 4 інструкторів, які приймали в мене і дружини в Норс Ванкувер - були адекватні. Перший раз дружина здавала в Річмонді. Там вона від нервів трошки швидкість на прямій привисила і не знала особливості знаку STOP тут (рекомендуються прорахувати десь 2 секунди після зупинки, а не відразу рухатися) - їй це і вказали, але все інше вона каже було нормально і не має претензій щодо першого "завалу", бо там сама винна
-
Наприклад, сьогодні дружина таки здала (тому тема для мене свіжа) - і був дуже адекватний спокійний екзаменатор, вони не проїджали ні залізничні колії, не було взагалі парковок, по приїзду він навіть сказав не паркуватися задом, просто передом заїхати, "в полі" без урахування парковки самого ICBC вони були до 15-17 хвилин
-
А самі інструктора навпаки, кажуть, менш прискипливі. Той, що попався дружині виглядав як новичок, бо йому десь проміж 25-30 років, і це була перша здача понеділка - то може просто людина собі на новій роботі робила статистику - я не знаю. Але ми показували протокол 2 інструкторам і вони не зовсім розуміли мету такого завалу
-
Наприклад ось це, де в тебе 4 напрямки руху, з них 3 контрольовані світлофорами, які дуже погано зрозуміло до якого напрямку відносяться, плюс зона заборони зупинки (штріхована), 3 зони велосипедні (зелена). І на таких зонах інструктор не каже тобі однозначний напрям руху, він може тобі сказати просто "їдь в правій полосі" і дивитись як ти проїджаєш знаки, розмітку і світлофори.
-
Але я не раз і не два чув, що в Норсі одни з найгарніших екзаменаторів, тобто, дуже мало випадків таких загалом. Єдине що, дороги там реально складні, є щонайменше 2 перехрестя які б я завалив, якщо б про них не знав, бо там від вказівки до вірного розташування авто буквально секунди, а вони ну дуже нестандартні.
-
Це просто кейс-приклад чому іноді гарно проїхатися по маршрутам, бо якщо б я не знав те перехрестя - було б складно зорієнтуватися на екзамені. І ще остання рекомендація - тут можна, але це не є обов'язком - повернути направо на червоне світло. Повертаючи направо на червоне, ви не маєте взагалі заважати нікому, в тому ж числі пешоходам, кому зараз горить зелений, якщо при повороті направо, наприклад, машина, яка рухалась на зелений, вимушана буде навіть трошки пригальмувати - то у вас завал тесту. Тому базова рекомендація - стійте на червоному при повороті направо допоки не буде зеленого світла - це НЕ порушення, але ви не створите собі додаткові точки можливих помилок при маневрі направо на червоний. Все, вибачте)
-
В моєму кейсі я з екзаменатором рухався зі сторони 16th St, він мені сказав переїхати в праву полосу, коли ми під'їджали він сказав на світлофорі повернути направо на Марін Драйв (це вверх далі їхати по скріну). На перехресті був червоний, в полосі зі стрілками направо (куда мені треба) стояв позашляховик і вантажівка, мені не було можливості встати там не заїджаючи на штриховану зону, але я не маю права там: 1. Зупинитись на штріховці 2. Перекрити пішоходну зебру чи встати впритул до неї 3. Попри те, що мені сказали повернути направо на світлофорі, якщо я зупиняюсь за правилами в моєму кейсі, я не маю права включати поворотний вказівник направо, бо це означало б, що я показую маневр повороту на Hamilton Ave. Тобто єдине рішення правильне: стояти до зебри на 16th St без поворотного вказівника, дочекатися зеленого на полосі зі стрілкою, впевненитись, що в тебе достатньо часу/місця зайняти простір, коли машини попереду повернули вже на Marine Drive, почати рух, після проїзду повороту Hamilton Ave включити сигнал правого повороту відразу і тільки коли усі сигнали дозвільні для тебе працюють - повертати.
-
Ми раді вітати та запросити вас на бізнес зустріч, яку організовує UA HUB для: ✔️ Власників бізнесу, що бажають поділитись своїм досвідом у колі української бізнес спільноти та здобути нові знайомства Підприємців початківців, які хочуть дізнатись про особливості ведення бізнесу в Канаді, Ванкувері та отримати ідеї від досвідчених колег ✔️ Професіоналів своєї справи, які задумуються про можливість відкриття своєї компанії у майбутньому і бажають розшити нетворк корисними бізнес знайомствами В програмі заходу на вас чекає: ✔️ Дискусійна панель від українців-бізнесменів у Ванкувері. ✔️ Нетворкінг для вашої зручності та релевантної комунікації нетворкінг буде проходити на основі бізнес ніш по сферам діяльності. ✔️ Благодійна виставка “Art of Survival” де можна насолодитись мистецтвом та придбати картини на користь української благодійної ініціативи. ✔️ Фуршет fb.me/e/KRxbuZch