Невеличкий гайд для новоприбулих із запису на потрібні документи та зустрічі.
Запис проводиться онлайн за посиланням на сайт Manitoba government (він є в інтернеті, зовсім не важко знайти). В ньому можна зробити апойнтмени (запис на зустріч) на 7 позицій. Зважайте, що можливості запису день в день майже немає, тож рекомендую монітори записи десь за два тижні до прибуття. Також перед записами варто створити собі план, куди і в якій послідовності Ви бажаєте записатися, бо лише декілька апойнтментів відбуваються в готелі Бест Вестерн, всі інші - в різних частинах міста, і їхати туди від того ж Бест Вестерну може бути близько години автобусом. Тож, зважайте.
Але починати рекомендую з оформлення Манітобської сім карти. Бо в багатьох формах реєстрації (і на проїздний квиток, і на басейн, і в резюме і т.і.) будуть його запитувати. Одже, якщо Ви прилетіли вдень, то прямо в аеропорту біля ролерів з валізами стоять хлопаки й дівчата в червоних жакетах. Вони оформлюють сімку Fido від Rodgers за 20 хвилин з безкоштовною активацією. Зараз в них гарний план, 60 ГБ інтернету та безліміт дзвінків по Канаді за 35 кадів у місяць. Просто, дешево, сердито. До речі, кошти одразу платити не треба, лише через 30 днів використання для подовження тарифу. Є україно мовний хлопець Роман. Якщо він не на місці - його колеги йому дзвонять, дають вам слухавку і він вам все про тариф пояснить.
До речі. Без контрактний тариф (prepaid) теж, як і контракт, передбачає певний об'єм послуг на місяць, після чого все не використане "спалюється" і об'єм послуг відновлюється до повного. Тобто придбати сімку і сподіватися заплатити лише раз, а потім ощадливо використовувати 60 ГБ протягом року не вийде, платити треба щомісяця, а не використані гігабайти просто втратяться.
Якщо ж ви прилетіли вночі, то питання сімки, зрозуміло, відкладається на наступний день, але рекомендую з цим питанням не затягувати. Ще, як варіант, оформити тариф Гіга роумінг від українського водафону (650 грн має бути на рахунку, 3 ГБ інтернету на 10 днів). Або, хто хоче більшого вибору тарифів та операторів, можна під'їхати у Polo Park та звернутися в магазин з прапорцями на вході.
Одже, оформили канадський номер телефону, підійшли до стійки з соняшниками і вирішили, не користуючись допомогою пані, самі зателефонувати до готелів на поселення. НЕ РЕКОМЕНДУЮ.
По перше, на рецепції вас будуть відправляти в якийсь інший готель. По друге, навіть коли ви домовитесь про поселення і попросите шатл, то він приїде, але відвезе вас не в той готель, що ви замовили і на який сподівалися, а в той, який зараз може вас прийняти. Тобто вибір все одно зроблять за вас. Тому рекомендую довіритись пані біля стійки з соняшниками і не робити собі дурню. До речі, тут же сидять інші, але вже англомовні пані, які можуть зареєструвати від вас заявку на втрату багажу, якщо таке, не дай Боже, сталося. Для цього також буде потрібен канадський номер телефону.
Одже, Ви:
1) намоніторили (за два тижні до вильоту) та зробили собі апойнменти на зустрічі на сайті Manitoba government;
2) в першому аеропорту оформили ворк перміт;
3) в аеропорту Вінніпегу оформили Манітобську сім картку;
4) за допомогою пані біля стійки з соняшниками доїхали до готелю та поселилися.
Вітання. Тепер детально розглянемо апойнменти та що туди входить.
До речі, один раз можна замовити безкоштовний шатл з вашого готелю до готелю Бест Вестерн і назад. Але лише один раз.
P.S. Також дуже рекомендую завчасно придбати квитки на автобус (краще одразу 10 шт), в кіосках лото за 29 кадів.