Ukrainians in Victoria, BC Chat
-
Так, більшість моїх друзів зі сходу України і в суспільстві, чатах вони пишуть українською, вдома між собою - російською і що тут такого? 😅 навпаки молодці, вони намагаються) Активно використовують дві мови, а то й три( англійська) і цим розвивають другу півкулю свого мозку 😜
-
Конечно молодцы, кто ж спорит то. Я считаю что изучение еще одного языка это плюс. Но, как по мне, учить язык который заведомо нигде не пригодится не имеет смысла. Тут вчера у меня спрашивали почему я своих детей не научил украинскому. А зачем? Английский у них первый, русский второй чтоб с бабушками и дедушками общаться, а в качестве еще одного иностранного пусть учат испанский, французский или иврит, эти знания им точно пригодятся в будущем
-
Для мене все просто. Ідентифікуєш себе як українця- спокійно будеш відноситись до прохання офіційно використовувати українську в чаті українців. Як французи говорять французькою, китайці китайською, хорвати хорватською, серби сербською, німці німецькою і так далі. Якщо що, то саме з прохання захистити російськомовних і почалось «путєн прійді». І раша- країна-терористи та вбивця, толерантні до символів її в мене, наприклад, немає. Вдома я можу хоч латиною спілкуватися, нема питань. Також я спокійно відношусь до тих, хто звик говорити російською, бо всі слова любові від батьків були саме російською, всі спогади теж російською. І ніхто не забороняє і далі використовувати свою мову дитинства. Але назагал офіційно доцільно обмежувати використання російської. Це без емоцій, без змушування, це нормальна позиція українців будь-де.
-
А в Україні один... Якщо що...
-
А що таке... Один,два,три... Так і спілкуйся англійською... Бажаєте приєднатись до цього чата - 1 квітня, українська будь-ласка...
-
Нехай говорять своєю рідною одною з трьох, не питання
-
Немає різниці, якщо толерантно відноситись до катувань українців, до того, що люди життя віддають за те, щоб не було раші на території України, до того, що багато жінок не бачать своїх чоловіків, що хтось на нулі, хтось в полоні. Тут, в Канаді, ми не перестали бути українцями, ми не перестали допомагати нашім, ми тримаємо свою позицію, щоб нам не казали, що нам все одно.
-
ну не різко)) адміни довго були толерантними, аж занадто
-
Де я когось змушувала? Говоріть так, як заманеться. Тут же не магазин пєльмєшек. Мені власне болить. Вам - ні. Мій чоловік не бачив батьків з 2014 року, бо вони в Криму. Виїхати через багато причин вони не могли, зараз тим більше. Я маму вже 1,5 роки не бачила, і мене кожного дня накриває, бо не знаю, як скоро побачу і обійму. Приїхати вона не може. Я зустріла війну разом із сімʼєю, і мені більше не треба інших доказів чи причин, чому українець, якщо він себе так ідентифікує (це важливо!!!) має знати, розуміти, памʼятати українську. Найменше- не забороняти українцям прагнути відновити володіння українською.
-
Как вы интересно все в одну кучу смешали. Не стоит приплетать язык к тому что сейчас происходит в Украине. Все мы помогаем Украине включая тех кто на нуле, мои ребята волонтеры не имеют никаких проблем с тем на каком языке я разговариваю. О того что чатик резко перейдет на украинский Украине лучше не станет. А вот отношения в спильноте станут хуже.
-
Образно і відповіла про пєльмєшки. А про себе і інших, хто зараз ненавидить зросійщення, то не образно, то правда
-
Ну і в мене багато хто саме там. Ми з кумом спілкуємось російською. Нічого. Він на нулі. Родину не бачить. І ще довго не побачить. Але хоча б щось найменше зі свого боку я можу робити. Тому підтримуємо своїх.
-
О причинах начала войны я уже говорил выше. Основная линия российской пропаганды было что? Гонения русскоязычных украинцев в Украине. И если раньше я это считал не более чем выдумкой, то сейчас я склоняюсь к обратному. Война началась не из-за того что какая-то часть украинцев говорила по русски, а из-за того что у другой агрессивной части из-за этого горело.
-
Ви зараз серйозно? Через це почалась війна? Господи, мені шкода бути з вами на одній землі, не тільки на одному континенті....
-
Ми все ще українці тим не менш...