Toronto Newcomers
-
Під інші доходи по п.п.164.2.20 ПКУ підпадають всі інші, прямо не зазначені доходи, щодо яких немає винятку у ст.165 ПКУ. А у ст.165 немає жодних винятків щодо звільнення від оподаткування (не включення до розрахунку) доходів, одержаних від операцій із криптовалютою.
-
насправді, в багатьох юрисдикціях популярною думкою є те, що не потрібно сплачувати податки від доходів від торгівлі криптовалютою чи від capital gain (при продажі). Але часто такі висновки зводяться до того, що податкова служба відповідної країни не відстежує такі доходи. Їм дійсно важко адмініструвати це все. І якщо в когось там кілька сотень доходу за рік, то як це контролювати... Біржі, як правило, не надають таку інформацію. Але є й інший підхід: якщо податкова зацікавиться, то може піддати сумніву усі доходи, які не підтверджені (які не є доходами від працевлаштування, незалежної професійної діяльності...) Тому треба бути обачним, особливо, якщо проходять активні операції на великі суми. До речі, в Канаді декларативний підхід оподаткування - тобто, сам платник розраховує, який отримав дохід. Але теж важливо розуміти, що кожний роботодавець відсилає T4, а банки T5 (Statement of investment income) також в CRA. Більше того, ви самі це можете побачити у власному кабінеті CRA
-
До речі: якщо хтось планує торгівлю активами (чи то акції, чи крипта) і думає виводити їх на TFSA, щоб не сплачувати податки, то теж варто задуматись, бо цей рахунок не призначений для професійних торгів (це для персональних заощаджень). Якщо будуть регулярні транзакції і виведення cash на TFSA протягом тривалого часу, то це може бути розцінено як підприємницька (професійна) діяльність. Соррі, знаю, що краще розповідати приємні новини. Тому є інвестиційні рахунки - там можна проводити скільки завгодно операцій. Банк 'бачить' всі операції, вишле вам форму за підсумками року, і це вам спростить життя. До речі, є гарні промо при відкритті таких рахунків (до 3.5К)