Це не так. 45 років - це межа між першим та другим розрядом. Але мобілізувати можуть і перший і другий розряд. Як і першу та другу категорію. На цей класифікатор дивляться, щоб встановлювати пріоритети, але в пріоритету є також ще і спеціальність. Тож, для дефіцитних - можуть мобілізувати і другу категорію і другий розряд. До запасу першої категорії належать військовозобов’язані, які проходили військову службу та отримали військово-облікову спеціальність.
До запасу другої категорії належать військовозобов’язані, які не здобули військово-облікової спеціальності під час проходження військової служби або взагалі не проходили службу.
Згідно зі статтею 28 закону "Про військовий обов’язок і військову службу", запас військовозобов’язаних поділяється на два розряди, що встановлюються залежно від віку військовозобов’язаних.
військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, поділяються на розряди за віком:
Перший розряд — до 35 років.
Другий розряд — до 60 років.
Військовозобов’язані офіцерського складу, які перебувають у запасі, також поділяються на розряди за віком.
Перший розряд:
молодший офіцерський склад — до 45 років;
старший офіцерський склад: майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) — до 50 років; полковник (капітан 1 рангу) — до 55 років;
вищий офіцерський склад — до 60 років.
До другого розряду належать:
молодший та старший офіцерський склад — до 60 років;
вищий офіцерський склад — до 65 років.