Міністерство закордонних справ України
Пошук
Всі новини
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Канади
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00
ПОДОРОЖНІМ
Рекомендації щодо правил поведінки
Пам’ятайте, що у Канаді дуже строго слідкують за дотриманням законів. Тому завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху, а також не порушуйте обмеження, що стосуються вживання алкоголю та відвідання барів. Вживання алкоголю до 21 року у більшості провінцій країни заборонене. Практично в усіх провінціях (крім Квебеку) алкоголь Ви зможете купити лише у спеціальних магазинах або ресторанах. Продавець або офіціант може запитати у Вас посвідчення особи для підтвердження Вашого віку. Вживання алкогольних напоїв у публічних місцях заборонено.
Безпекова ситуація у Канаді
Канада загалом вважається безпечною країною. Правова система країни є розвиненою та обмежує володіння вогнепальною зброєю жорсткіше, ніж у США. Разом із тим, слід бути уважним та уникати незнайомих зон та закладів, які видаються небезпечними.
Працевлаштування у Канаді
У більшості випадків, якщо ви плануєте тимчасово працювати в Канаді, ви повинні отримати дозвіл на роботу перед тим, як їхати до країни. Це можливо тільки у тому випадку, якщо вам запропонували роботу в Канаді та ваш потенційний працедавець продемонстрував центру зайнятості Канади (Service Canada), що у зв"язку з цим можливості працевлаштування канадців та постійно проживаючих у Канаді не будуть обмежені.
Після того, як підтвердження пропонованої вам роботи (LMO) буде видане канадським центром зайнятості (Service Canada), вам необхідно буде звернутися до Посольства Канади в Україні за дозволом на роботу.
Інформацію про випадки, коли дозвіл на роботу не є необхідним, розміщено на офіційному сайті Міністерства Імміграції та Громадянства Канади.
При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»
Надання медичних, соціальних послуг
Невідкладна медична допомога
Перед подорожжю обов’язково дізнайтеся, чи діє Ваша медична страховка на території Канади. Дізнайтеся всі деталі і тримайте при собі страховий поліс або необхідну про нього інформацію. Якщо дія Вашої медичної страховки не розповсюджується на територію Канади, бажано придбати тимчасову туристичну страховку, оскільки стаціонарне лікування у Канаді дуже дороге. У Канаді немає безкоштовної медичної допомоги для іноземців. Якщо Ви захворіли або отримали травму, Вам треба згадати один важливий номер: 911. Немає значення, в якій частині країни Ви перебуваєте, за цим номером ви завжди зможете зв’язатися з місцевими екстреними службами, у тому числі з поліцією, пожежниками, невідкладною медичною допомогою тощо.
Митні питання
При перевезенні через митний кордон Канади 10 000 канадських доларів і більше готівкою, необхідно їх декларувати. Безмитному ввезенню підлягають: цигарок - 200 штук, або 50 сигар, або 910 грамів тютюну, міцних спиртних напоїв - 1,1 л, пива - 8,5 л. Заборонено ввозити до країни зброю, вибухові речовини, наркотики, деякі медикаменти, предмети і речі для перепродажу, м'ясо, м'ясні і молочні продукти, рослини та насіння.
Заборонені до вивозу з Канади наркотичні засоби, контрафактні товари та матеріали, визначені законом як порнографія. Існують обмеження на вивіз вогнепальної зброї та боєприпасів, лікарських засобів, валюти (потрібно декларувати суми, які дорівнюють, або перевищують еквівалент 10000 канадських доларів), продовольства, рослин, тварин та біологічних товарів, предметів культурної цінності, засобів ветеринарії.
Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному веб-сайті Канадського агентства прикордонної служби.