З червня цього року стартувала державна програма стоматологічної допомоги Canadian Dental Care Plan (CDCP).
ХТО САМЕ МОЖЕ КОРИСТУВАТИСЯ ЦІЄЮ ПРОГРАМОЮ?
1. Усі, хто не має доступу до інших стоматологічних страховок (від роботи, від страховок подружжя/рідних, соціальні та інші страхові стоматологічні страховки).
2. У кого дохід родини за рік нижчий за 90 тисяч доларів.
3. Хто податковий резидент Канади (тобто сплачує податки, і може бути лише ПР або громадянином, а й тимчасовим резидентом, як CUAET).
4. І хто подавав податки за минулий рік.
ЯКІ ЩЕ ВИМОГИ?
Цього року програма CDCP доступна лише тим, кому до 18 та старше 65, а також особам з обмеженими можливостями. З початку наступного року - решта категорій громадян, тобто середнього віку, що відповідають чотирма критеріями першого списку. (+ Див. фото)
З 27 червня 2024 року відкрився наступний етап - можна подавати запит на страхування дітям до 18 років (які не мають інших страхувань, у т.ч. від батьків чи Хелсі Смайл).
ЩО НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ СТРАХОВКИ І ЯК ДОВГО ЧЕКАТИ?
Зайти на державний сайт Канади та почати заповнення форми на програму www.canada.ca/en/services/benefits/dental/dental-care-plan.html
Після заповнення всіх кроків і підтвердження, що ви підходите за програмою CDCP, протягом кількох тижнів до місяця (судячи з практики) листоноша принесе картку в поштову скриньку. Провайдер послуг по CDCP програмі – Sun Life. І страховий поліс буде від цієї компанії.
ЯК ЗНАЙТИ СТОМАТОЛОГІЮ, ДЕ ПРИЙМАЮТЬ ПРОГРАМУ CDCP?
Реалії такі, що програму приймають не всі клініки. Це не обов'язкове, а добра воля стоматологів, брати участь у програмі чи ні. Дуже багато клінік у ній таки беруть участь, оскільки відшкодування за лікування досить високе, майже як ціни клінік. За посиланням можна пошукати лікаря у тій локації, де вам зручно, та зв'язатися з клінікою www.sunlife.ca/sl/cdcp/en/member/provider-search/
Як правило, у перший візит роблять іспит, щоб зрозуміти, куди далі рухатись у лікуванні. Якщо пацієнт раніше мав більш-менш постійного дантиста (який, наприклад, не приймає нову програму), то будь-яка клініка в іншої може запросити попередні рентгени та інформацію.
ВСЕ МОЖНА ЛІКУВАТИ, ЧИ Є ОБМЕЖЕННЯ?
Наразі доступні всі базові процедури: іспит, рентгени, пломби, канали, виривання зубів. З листопада буде відомо про те, як саме покриватимуться коронки, протези, мости тощо.
ЦЕ ВСЕ БЕЗКОШТОВНО, АБО ЯКІ НЮАНСИ? (З ПРИКЛАДАМИ)
Програма CDCP не всім безкоштовна, тобто буде покрита страховою залежно від річного доходу: від 100% вартості послуг згідно цінам страхової (дохід родини до 70 тис.), 60% (дохід 70-80 тис.) до 40% (дохід 80-90 тис.).
Що мається на увазі на прикладі 100% покриття (найпопулярніше з того, що на практиці). Це повне покриття вартості процедур, які встановила страхова за своїм прайсом у цій програмі. Приклад: мінімальна чистка – 192 долари, а мінімальна пломба – 161.50 доларів.
Так як клініки, беручи участь у програмі, не мусять дотримуватися цін страхової, то страхова покриває ці 100% свого прайсу, а клініка може просити оплатити різницю в ціні між покриттям страхової та своїми цінами. При цьому завжди можна спитати у стоматології попередню суму оплати за майбутній візит, щоб знати, скільки це коштуватиме (майже точно). Приклад: у клініці мінімальна чистка – 197 доларів, а мінімальна пломба – 205 доларів. Тобто. Пацієнт доплатить із кишені 5 доларів за чистку та 43.50 за пломбу.
Залежно від достатку страхова за цією програмою може покривати не 100%, а й 60% або 40%. Таким чином, пацієнт доплачуватиме цю різницю або за цінами програми (якщо клініка вирішила не брати за різницю за своєю ціною) або % + різниця ціни з клінікою (як у прикладі вище).
У будь-якому випадку, сплатити приблизно половину вартості лікування, а не величезну різницю або взагалі пролікуватися безкоштовно - це набагато краще, ніж не мати можливості звернутися за допомогою.