Вітаю! 🌟😊
Багато хто запитує, хто такий mortgage broker, чим він відрізняється від mortgage specialist, чим один брокер відрізняється від іншого, і чому вони пропонують різні іпотечні ставки та види іпотек. Спробую відповісти на ці питання, щоб допомогти вам обрати професіонала, який буде найкращим саме для вас. 📈🔍
Почнемо із простого: Mortgage Specialist 🏦💼
Іпотечний спеціаліст – це професіонал, який працює на один банк або на одну конкретну організацію, яка спеціалізується у видачі певних видів іпотек. 🏢💸 Ви отримаєте лише ті процентні ставки та умови іпотеки, які існують у цьому банку. Іпотечні спеціалісти обмежені в тому, що вони можуть запропонувати, і як правило, не несуть ніякої матеріальної відповідальності, оскільки не мають ліцензії. 📋🔒 Держава не вимагає мати ліцензію, якщо ти працюєш на конкретний банк, кредитну спілку або іншу подібну організацію.
Як правило, mortgage specialist на зарплаті і отримує її незалежно від того, чи зробить він вам іпотеку. 💰💼
Іпотечні спеціалісти зазвичай не підтримують зв’язок з клієнтами протягом багатьох років, щоб забезпечити їхні потреби у фінансуванні. Часто вам доведеться звертатися до різних спеціалістів, коли вам потрібно буде продовжити іпотеку, рефінансувати її або просто отримати консультацію протягом 10-25 років, поки ви не виплатите іпотеку. 🗓️🏠
Важливо відзначити, що більшість іпотек у Канаді оформлюються саме іпотечними спеціалістами. 🇨🇦✅
Тепер давайте поговоримо про іпотечного брокера 🔑🤝
Mortgage Broker, Mortgage Agent, Mortgage Professional, Mortgage Salesperson та інші – це всі незалежні професіонали, які мають ліцензію. 🆓📝 Ви легко можете знайти їхню ліцензію/реєстрацію на офіційних державних сайтах і переконатися, що вони мають ліцензію.
Вони всі працюють за комісію та отримують її тільки через місяць після Closing day. 📅💸
Більшість із них працюють щодня, багато годин навіть під час свят. 🎄⏰ Вони постійно беруть участь у фінансових навчальних семінарах і мають багато знань про різні іпотечні продукти від різних кредиторів.
Чим mortgage brokers відрізняються між собою? 🤔🔍
Вони відрізняються своїми людськими якостями, такими як вміння слухати свого клієнта, вміння боротися за успіх клієнта, чесність, прямота тощо. 👂💪 Але є й інші відмінності, які не видно і часом мають великий вплив на те, яку іпотеку ви отримаєте. Ось про них давайте і поговоримо докладніше.
1. Банки та кредитори:
Незважаючи на те, що mortgage brokers працюють з великою кількістю банків і рекламують списки 40-100 банків, з якими вони працюють, насправді деякі працюють в кращому випадку з 7-10. 🏦📉 Це накладає обмеження на те, де ваша іпотека буде. Можливо, десь кращий варіант для вас існує, але через те, що брокер з цим банком не працює, ви про нього не дізнаєтеся. Більше того, вас можуть умовляти взяти саме якусь "особливу" іпотеку, яка вам зовсім не потрібна або не підходить.
Будьте обережні та завжди запитуйте, чому ви отримуєте саме цю іпотеку. Попросіть порівняти 2-3 іпотеки та їхні умови. 🔍📊
2. Комісійні:
Допустимо, брокер повинен отримати 100% комісійних. Іноді банки надають знижки, але просять брокера повернути частину його комісійних. 💵💼
Наприклад, стандартний іпотечний відсоток – 4.9%. 📈 Брокер отримає за нього 100% комісійних. Але якщо брокер хоче запропонувати своєму клієнту 4.7%, тоді його комісійні будуть лише 20%.
Більшість брокерів на це не підуть, бо не хочуть розлучатися з частиною своїх комісійних. Таким чином, ваша іпотечна процентна ставка залежить від бажання вашого брокера пожертвувати частиною своїх комісійних заради вас.
3. Розклад:
У всіх брокерів різний розклад: хтось працює як банк, хтось тільки ввечері, хтось лише на вихідних, а хтось щодня. 🕰️📆 Вам вирішувати, який вам потрібен.
4. Види нерухомості:
Не всі брокери займаються всіма видами нерухомості. Багато хто працює лише з комерційними клієнтами, а хтось лише з тими, хто купує вперше, а деякі тільки з тими, хто купують інвестиції. 🏢🏠