Ось дослівний переклад якими словами презентували організатори цей фільм і його автора , без коментарів....👎 :Захоплюючий документальний фільм від першої особи російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової переносить нас за межі заголовків, щоб приєднатися до російських солдатів в Україні, які беруть участь у битві з причин, які стають все більш незрозумілими з кожним виснажливим днем.

Оскільки несправедлива війна Росії проти України триває, дуже важливо зрозуміти довгу історію колонізації, яка призвела до цього моменту. Захоплюючий документальний фільм від першої особи російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової переносить нас за межі заголовків, щоб приєднатися до російських солдатів, які беруть участь у битві з причин, які стають лише незрозумілішими з кожним виснажливим днем, кожною заплутаною командою, кожною жахливою втратою.
«Росіяни на війні» народилася з випадкової зустрічі Трофімової та чоловіка середніх років у поїзді. Той чоловік, українець Ілля, збирався залишити сім’ю і піти воювати — за Росію. Заінтригована його історією, Трофимова, хоча й не має дозволу, приєднується до Іллі та його підрозділу постачання під час їхньої тяжкої подорожі до лінії фронту. Багато солдатів, які воюють разом з Іллею, дуже молоді. Дехто вірить, що збирається перемогти український нацизм. Інші йдуть через віру в культурну єдність Росії та України. Зрештою всі вони розуміють, що все, що вони чули про війну в російських ЗМІ, є неправдою. Вони починають сумніватися у своїй меті — і борються лише за те, щоб вижити.
Трофімова, яка народилася в Москві та отримала освіту в Торонто, веде хроніку конфліктів в Іраку, Сирії та Демократичній Республіці Конго. Тісно співпрацюючи з ветераном-редактором Роландом Шлімме (давнім співробітником Пітера Меттлера та Дженніфер Байхвал), Трофімова збирає захоплюючу історію про жертви та розчарування, у якій солдати нагадують пішаків у мерзенній грі. Russians at War нагадує нам про людську ціну з обох сторін. Як красномовно висловлюється Трофімова, «туман війни настільки густий, що не видно людських історій, з яких він складений».