PR CUAET
-
Оскільки тепер відкрились програми з спрощеної подачі на постійне проживання, то вузи тепер сподіваються, що всім даюсь статус й далі навчання за доместік. А те що, навіть із з спрощеними правила, все одно довго, те вже інша справа…..
-
Я можу сказати 100% тільки за Carleton U, де я зараз працюю. В 22/23 на хвилі підтримки українців по куает, універи й коледжі по-своєму проімпретували правило, що доместік сплати для іноземців. Це прокатило тільки один рік; потім всі вузи отримали попередження від держави й розʼяснення, що куает й відкритий дозвіл на роботу не підлягають доместік сплаті. Карлетон конкретно в той момент дозволив тим, хто вже почав вчитись за доместік - вже так й вчитись, поки не закінчиться навчання, або треба перепродати документи…. Вийшло, що як тільки студент мав знову заповнити tuition exemption документ (який дозволяє або не дозволяє платити домечьік) то з квітня 23 вже доместік дозвіл не оновлювали й нові не давали. Звичайно, що це шок й багато студентів не повернулися до навчання, бо тепер дуже дорого…. Ніякі спроби змусити університет передумати- не спрацювали
-
Я не знаю, які правила в UBC, фінансування вузів, остання система - це провінційні справи, я в Онтаріо, в БС інші можуть бути. Але я думаю (моя думка тільки, я не знаю точно), що у них вийшло щось подібне- спочатку дозволили, потім скасували. Хто встиг почати вчитись, в тих поки не треба оновлювати ніякі документи (паспорт, візу, програму навчання) - то вони так й платять доместік. Але новим вступникам вже тільки за теперішніми правилами.
-
Наприклад, які?
-
Дякую за відповідь. Ще підкажіть, а ось ця полісі про надання domestic tuition для іноземців (не конкретно для українців, а доя всіх) які мають ворк перміт, і раніше була пару років тому чи цю policy лише недавно ввели? Бо два роки тому про таку можливість ніхто і оголошував, а цього року всі про це говорять.
-
Звичайно, всі вузи мають стипендії- на них треба подаватись - це багато роботи. Є й повні для міжнародних студентів, є й створені спец для українців, але треба шукати й подавати документів багато. Наприклад, в Алгонквін коледж така стипендія одна для українців.. а українців багато.
-
Дякую. Так і є - лише взимку перший раз почула, що з ворк пермітом можна претендувати на domestic tuition.
-
Якщо буде потрібно можемо за тиждень -півтора зробити довідку вже з перекладом для PR
-
Не оголошували! Її якось так тихенько наче дозволили, але ніде про це не казали. Я коли точно знала, що на той момент Карлетон дозволяв - в оттавських групах поширювала інформацію, за інші вузи нічого сказати було не можливо, бо отак все тишком нишком й було…. Вони й скасували так само тишком. Багатьох це зненацька застигло, коли вони, скажімо паспорт новий отримали, й треба було переоформити tuition exemption- а тут їм кажуть, що все((((( це був треш….