Ось цей був коментар від Тетяни: Можливо я не права, але якщо є відмова в кредитуванні то внесок повертається в повному обсязі, так як це не вина клієнта.
Виставити оплатити різницю має право власник тільки в тому випадку, коли був схвалений кредит а покупець відмовляється купувати обʼєкт нерухомості.
Можливо я не права - поправте мене.
Ось моя відповідь:
Tetiana, депозит обов’язково повертається, якщо вони підписують non-waiver/non-satisfaction of conditions і надають його вчасно в той період, який зазначений в контракті (офері, який обидві сторони підписали, тобто продавці і покупці). У такому випадку, депозит би віддався і вони б не могли подати на них в суд. Тобто, це б означало, що вони подали документи на схвалення в банк, але банк не схвалив їхню іпотеку, і відповідно вони не можуть придбати це житло, і відмовляються його купувати, і підписують цей документ, що вони не змогли задовольнити одну з умов контракту, таку як фінансування іпотеки. Але якщо покупці, як вказано в даній ситуації, підписали waiver/satisfaction of conditions, то в такому випадку це уже називається firm deal і вони уже не мають права відійти від покупки згідно з контракту, і якщо вони це роблять, вони його порушують і тоді їм і не віддають депозит, і мають право подати на них в суд, за збитки, які завдані у зв’язку із невиконанням умов контракту. Але для того у тих людей і був ріелтор, який повинен був їм пояснити, які наслідки будуть при таких діях, і що вони не можуть знімати умови, поки вони не мають approval, тобто офіційного схвалення банку іпотеки на купівлю саме цього житла, і те що вони мали pre-approval (попереднє схвалення), це не означає, що вони отримують кінцеве схвалення. І дивно, що якись ріелтор прописав в контракті лише два робочі дні для отримання схвалення іпотеки, бо це нереально в такий швидкий термін його отримати без наявності попереднього схвалення, і будь який адекватний ріелтор прописує як мінімум 5-7 днів. Також, якщо така ситуація не гіпотетична, а мала місце у житті, то там дуже багато нюансів, які є саме виною ріелтора, який мав правильно пояснити клієнтам, що такі терміни нерозумні, і треба більше часу в контракті прописувати для схвалення іпотеки, і ріелтор також мав пояснити, які наслідки будуть, якщо вони знімуть умови (waive conditions) не маючи схвалення від банку, тому там дуже непрофесійна робота ріелтора була, а не тільки вина покупців, якщо це правдива історія. Процес купівлі житла у Канаді складний, і людині, яка немає ліцензії у тій сфері, самостійно дуже важко у всьому розібратися, для того і потрібен ріелтор, який є професійний і знається у всіх нюансах, щоб своїм клієнтам пояснювати всі нюанси і етапи купівлі, і на кожному кроці їм підказувати як правильно зробити, і як не можна робити, і не допускати таких грубих помилок, які можуть просто зруйнувати людям життя.