Дякую за детальну відповідь.
Ось моя альтернативна думка зі сторони (можливо, щось буде корисно)
Ситуація із авто - це просто прикрий досвід, який може статися із будь-ким, в будь-якій країні. Звісно, це боляче фінансово і це стримує рух вперед, але це все ж таки не дуже пов'язано із країною.
1.Робота за спеціальністю медиком, як і юристом, - це біль багатьох. Але є успішні кейси тих, хто проходив цей шлях. Цей бар'єр входження в професію захищає високі зарплати (інакше, будь-хто міг би роздавати юридичні поради чи займатися мед практикою). Це стає плюсом з моменту, коли ліцензія вже отримана, а інвестиція окупається відносно швидко. Так, згідний щодо навиків, це обставини, які можуть мотивувати рухатися вперед і швидше. Чув від знайомої, що її сестра медик не може займатися лікарською практикою в Польщі (десь вже 5 років) і саме з цієї причини думає про переїзд в Канаду (однак CUAET вже скінчився, тому тільки через возз'єднання краще, хоча значно довше). Щодо навиків - тут є особливості, про які не буду писати в чаті.
2. Канада для проживання є 4-ою країною в світі (за результатами 2024 року) і 2-ою (у 2023 році), на першому незмінно Швейцарія. Питання - перелаштуватися (це займає кілька років, у когось довше чи навіть все життя). Але це гарна країна для життя, мені навіть більше за США подобається.
3. Найгірша економічна ситуація зараз у країнах ЄС (азіатські країни, Індія - там розвиток ВВП, к Пн Америці - краще, ніж в ЄС). На рівні рядового громадянина мені було б приємніше отримувати ЗП/дохід в дол, ніж у злотих, бо в абсолютному значенні це суттєво більше. І якщо робити розумні інвестиції, то в Польщу можна було б поїхати, але на пенсію, із лямом на інвестиційному рахунку (напр)
4. Медична система в Канаді дуже схожа із США, тільки тут безкоштовна. У США якщо в тебе є на рахунку 100К чи 300К, ти можеш збанкрутіти, якщо щось серйозне трапиться із здоров'ям (а із віком такі ризики зростають), навіть гарні страховки мають франшизи і чимало винятків, які не покривають).
У Польщі медицина, як на мене, дуже схожа до канадської (хіба до спеціалізованого лікаря можна швидше потрапити).
Українські лікарі, нарешті, отримали визнання (для цього мільйонам довелося виїхати за кордон, бо 10 років тому з мене сміялися, коли казав, що в Україні ситуація в чому краща, ніж в інших країнах ЄС)
5. Ціни на житло: тут я би задумався. У Польщі за останні два роки ціни на нерухомість виросли на 50% (перевірте, і поправте, якщо ні). В Канаді нерухомість- це не просто місце проживання, а ще й форма інвестиції. Придбавши житло 20 років тому, власники зарах можуть продати її за 4Х (тобто, 400% capital gain, з чого навіть податок не треба сплачувати, якщо це праймері резіданс). Ось купив будинок за 500К, через 20 років продав за 2лями. Ось тоді (натпенсії) можна придбати гарний маєток у Польщі і жити на 1лям, розміщений під інвестиції.
Деталі не знаю.
Є загальне правило, якому я схильний слідувати: якщо не пасти задніх (а прагнути до високих результатів), то краще жити в дорогій юрисдикції (дорожча = краща, за загальним правилом), бо там окрім високих cost-of-livings є вища додана вартість, а питома вага інвестицій (це можна замінити на фінансову подушку на пенсії) в абсолютних значеннях буде теж найвищою. Правило працює і в іншу сторону: заробляти краще там, де дорого, а витрачати там, де дешево