Щодо "збрехати в анкеті". Коли я подавалася на візу в Канаду, то метою писала "робота". Якщо я прийму рішення подаватися по біженству, я маю довести і обгрунтувати цю невідповідність, бо інакше так, я збрехала, щоб отримати візу - для мене це нормальне правове поле.
Чіткої вказівки по гуманітарній бути не може, бо їх немає Я читала відмову, де офіцер погодився з заявником, з його аргументами, навіть допустив, що закони в країні заявника можуть не виконуватися і ймовірність небезпеки для заявника та його дітей є. Але відмовив, бо відповідний закон про захист у таких ситуаціях є у країні заявника, і заявник може звернутися в суд по допомогу у своїй країні. А були ще й інші фактори. Тобто навіть погодившись, офіцер відмовив.
Щодо доведеш документально - це основна вимога гуманітарної програми. Можна просити виключення з будь-якого приводу, якщо його відповідно обгрунтувати й довести.
Я не знаю, як всіх розглядають офіцери. Але відмови, які я прочитала, говорять про те, що подібні заперечення цілком можливі. Так, офіцер може просто погодитися з Вашими доводами. А може задати ті самі питання й відмовити. Я не бачила перекручення, я бачила інший погляд, який може мати офіцер, що читатиме мій кейс.
Щодо економічних, то повірте, великий відсоток тих, хто почув про доступність гуманітарної, їх навіть не розглядали.
Бачите, кожний бачить своє. Я не побачила "ніхто не підходить", я побачила "зверніть увагу, що може заперечити офіцер, і додайте докази або знайдіть сильніші аргументи".
Щодо досвіду, то тут у чаті мало хто має достатньо досвіду, але на правильності своїх поглядів наполягає, хоча приїхав лише 2 роки тому 😊