Текст Oksana Bailo, ФБ
Арєстовіч — чорт.
Коли я написала це вперше, десь півроку тому, від мене видалилося приблизно 100 людей. Пишу про це знову і наполягаю, бо це опудало ще піде в президенти і ми всі прозріємо з того, який відсоток українців може за нього проголосувати.
Розібрала його тези з останнього інтерв’ю буквально на атоми — нижче: теза Арєстовіча (мова оригінала збережена), в дужках — мій розбір тези. Це інтрев’ю, де він відверто каже прямим текстом про «ущємлєніє» русскоязичних в Україні, про «ідіотський» мовний закон, про «регіональну ідентичність» тощо. Інтерв’ю, в якому він просто максимально розкрився як українофоб з гебешною риторикою та відвертими кремлівськими наративами.
_
— Ми взагалі не працювали з нашою ідентифікацією.
Хто такий італієць, ми знаємо, хто такий американець, ми знаємо, хто такий француз, ми знаємо, а хто такий українець?
(Нагадаю, Зеленський з цього почав, коли став президентом: «Хто ми?», питав він у новорічному зверненні, і тільки після повномасштабного наступу відповів, нарешті, сам на питання, на яке переважна більшість українців відповіла ще у 1991 році, проголосувавши на референдумі за незалежність України, і закріпивши відповідь на це питання трьома Майданами.)
— Ідеологію, яка була близька до мешканців трьох західних областей України, намагалися нав’язати Донецьку, Луганську, Криму.
(Дистильована російська пропаганда, якою росія розколювала зсередини українське суспільство останні 30 років, щоб потім зайти на танках «захищати» Крим і східні регіони України від «західної України», що вони і зробили, починаючи з 2014 року.)
— Шо такоє «хорошиє русскіє»? Це термін пропагандистський, лобочної пропаганди, яку вигадали не дуже далекі люди, які ніколи не думають про державні інтереси.
(Термін «хорошиє русскіє» набув широкого вжитку одразу після повномасштабного вторгнення, коли російські «ліберали» виявилися не дуже ліберальними, і багато з тих, кому вірили українці до великої війни, виявилися агентами кремля, імперцями, українофобами тощо. Тож визначення «хорошиє русскіє» стало мемом, жартом, і навіть найкоротшим оповіданням з двох слів. Цей термін дуже не подобається русофілам і росіянам, і, як ми тепер знаємо — Арєстовічу.)
— Басілашвілі, Макарєвіч, Ахєджакова ризикнули заради України тим, чим половина українців не ризикнули.
(Звичайне відбілювання росіян та затягування їх в наш інформаційно-культурний простір, ще й роблячи їх кращими за «половину українців».)
— Всі, хто каже «геть російський вплив», вони вважають себе слабше і дурніше росіян.
(Недолуга маніпуляція для того, щоб українці думали, що русскій язик, культура тощо в українському просторі — це нормально і жодним чином не впливає на ідентичність українців. Насправді — за допомогою всіх цих елементів впливу росіяни сторіччями знищували українську ідентичність. І справа не в тому, що українське слабше, а в тому, що це потужні інструменти імперії, яким протистояти вкрай важко, і от тільки зараз ми стали це робити, об’єднавшись.)
— Росія по рівню економічних свобод пунктів на 20 вище, ніж Україна. Це актуальний рейтинг.
(В останньому рейтингу 2022, Україна — на 130 місці, росія на 113. Але як взагалі можна порівнювати автократично-тоталітарну росію з демократичною Україною? Це знову маніпуляція від Арєстовіча. Останній такий рейтинг було оприлюднено у лютому 2022, до повномасштабного вторгнення росії і до світової ізоляції росії від демократичного світу. Отже цей рейтинг абсолютно не актуальний.)
— Як ми працюємо з пострадянською ідентичністю, чи з регіональною ідентичністю?
(Немає в Україні ніякої регіональної ідентичності, як і пострадянської, це знову російське ІПСО, яке працює на розкол українського суспільства.)
— Ми живемо в пострадянскому суспільстві, де дуже багато людей зберігає радянську і регіональну ідентифікацію, в тому числі і пов’язану з російською мовою. Ми не маємо засуджувати цих людей. Якщо з людиною мама розмовляла російською, то це його рідна мова. Російськомовні українці розмовлять не на російській мові, а на рідній мові.