дуже великий % ІТ-компаній платить гроші в конвертах в Україні дотепер. Саме тому на dou час від часу випливають історії про такі випадки. Однак, це тільки невелика частина, а багато до цих пір в тіні.
Схема ФОПа є нелегальна, якщо по факту є відносини працівник-роботодавець, включаючи різні бенефіти і т.д., що є масово. Тобто, з точки зору законодавства, це вже порушення, але на це комфортно закрили очі, ввівши відповідний КВЕД. Бо ж хоч так 5-10% податку можна отримати, хоча б з частини людей. По факту - ні роботодавець не платить податки та відрахування в соціальні фонди, ні працівник, захований у ФОПі.
Це несплачені гроші, які могли піти на фінансування інший галузей. Однак, ІТ-лобі у ВРУ зробило свою справу, бо є "експорт послуг", а тому треба заробляти. Саме власники крупних ІТ-компаній, компанії-засновники яких зареєстровані поза межами України "розуміли, навіщо їм це потрібно".
Скиглення про "монобанк" просто набридло вже. Таке враження, що в Україні все життя людей було навколо цієї однієї аплікації, а деякі, ніби жили в тій аплікації круглодобово і відключення від неї спричинило смерть.
В Канаді абсолютно всі платежі можна сплатити онлайн. В банківський додаток заходжу, можливо, раз на день. Налаштовані всі повідомлення на емейл або пуш на телефон, якщо є якісь транзакції. Зручно і не треба "жити" в додатку.
Податки з нерухомості в Україні практично не платять. Відповідно недофінансовані школи і лікарні. Однак вас це влаштовує, мабуть.
В Канаді ІТ було тоді, коли в Україні ще не було туалетного паперу, якщо що. Саме тому тут багато легасі систем, яких в Україні просто ніколи не було. Саме тому в Канаді працюють системи, які імплементувались у 70-90х роках. Так, їх апгрейдять, але повільно. Працюють - і окей. При чому працюють добре. Ті ж самі мейнфрейми у великих банках, страхових та уряді.
Альтернатива є, але заміна коштує десятки, а деколи і сотні мільйонів. Тому замінять тоді, коли мейнфрейми не будуть справлятись. Однак, поки справляються окей і будуть ще довго добре працювати.
Впевнений, що і мої внуки будуть апгрейдити мейнфрейм аплікухи в Канаді після коледжу, і нормально собі жити.
Аналогічно і зі старими вебсайтами, якщо це невеликі компанії, які не можуть дозволити собі інвестиції в те, що і так працює.
Або інший варіант - для них вебсайт з http - просто данина вимозі часу та ринку і не більше, а 90% їхніх клієнтів або приходять самі або телефонують і замовляють.
Україна відразу дуже легко без будь-який інвестицій чи технічного боргу перейшла на нові технології, бо старих технологій там і не було. Вважайте, що Україні пощастило з цим, хоч не пощастило жити у совку і бути закритою від мікрохвильовки чи пральки, якими в США та Канаді користувались вже у 50-60х роках
В Канаді до цих пір є живе спілкування телефоном, уявляєте? Хочете забукати столик в ресторані, то можна просто зателефонувати. Так, можна і через open table. Користуємось і тим, і тим.
В Канаді є інклюзивність, а тому зважають на усіх людей, будь-якого віку, а не бездумно переводять на "тільки джидіталізація", де без смартфону ти ніщо. Є люди з обмеженими можливостями, старші люди тощо, які не мають можливості користуватись технологіями. Тут на них зважають.