До речі, у нас в Манітобі є школи з українською програмою: 2-3 уроки українською мовою на тиждень. Важливо, що ці уроки відвідують українці та канадці українського походження, а тому вашим дітям буде легко адаптуватись. Про ці школи можна дізнатись на сайті організації "Батьки Манітоби за Українську Освітню програму" Manitoba Parents For Ukrainian Education. Така українська шкільна програма у державних школах є тільки у Манітобі!
🆗 Ви зможете досить легко почати процес імміграції та отримати статус постійного резидента Канади. Цей статус дає можливість мати такий же соціальний захист для вас і ваших дітей як і для будь-якого громадянина Канади, дешевше навчання в коледжах та університетах, доступ до різних урядових грантів та програм. Ну і цей статус є передумовою до отримання громадянства, якщо ви захочете.
🆗 Приїхавши до Канади, ви не буде на самоті. Вже зараз українська діаспора та вся Канада гуртується і виношує плани, як вам допомогти.
🆗 Слідкуйте на новинами на Ukrainian Canadian Congress - Manitoba, Ukrainian Canada - Українська Канада, UCC National - Ukrainian Canadian Congress.
🆗 Складаються списки людей, які готові надати тимчасове житло від місяця до року, допомогти з перекладами документів, навіть знайти роботу.
🆗 Канада - це країна великих можливостей і дуже добре розвиненої демократії та прав людини. Це країна, де будь-хто може досягнути успіху, якщо прикладе зусиль вчитись і розвиватись незалежно від професії. Українці - іммігранти першого покоління тут мають як будівельні та транспортні бізнеси, так і ІТ-компанії та лікарські практики. Хтось вчиться на пілота у 30-35 років, хтось починає все з нуля і йде вчитись на програміста. Вчителі з України досить легко (у Манітобі) отримують тимчасові ліцензії і викладають у школах, де зарплата може зрівнятись з зарплатою програміста (залежно від кваліфікації тощо). Канада - це і дуже цікава та велика країна з унікальною природою та різними культурами.
👉 А тепер я розкажу, як ось цей "тимчасовий статус" можна буде зробити постійним ☝️ і податись на постійне резидентство Канади. Для цього від вас будуть вимагатись зусилля, але вони будуть в рази менші, ніж цього вимагається зараз. Це сценарій для тих, хто не має тут родичів, бо для родичів має спрощена програма спонсорства, яке також обіцяють 17 березня. Тому мова про ті сім"ї, які не знають нікого і приїдуть сюди "починати життя з вилки та ложки", як каже моя дружина.
☝️ Найважливішим фактором для цього є вибір провінції, адже у деяких провінціях ви можете почати процес імміграції вже відразу через шість місяців роботи, а часом деколи і раніше.
❓Де знайти цю інформацію? Виключно на офіційному сайті canada.ca та сайтах провінцій.
ℹ️ Далі я розкажу на прикладі провінційної програми провінції Манітоба, адже ця провінція на сьогодні має найлегшу❗ програму для імміграції як з-зовні Канади, так і зсередини.
👉Ось один із сценаріїв, як можна розпочати процес імміграції, скориставшись дозволом на роботу.
1️⃣ Відкрили візу до Канади, придбали квитки.
2️⃣ Прибули до Торонто чи Монреалю, а звідти відразу летите до Вінніпегу, столиці Манітоби.
3️⃣ Прибули до Вінніпегу. Розмістились чи самостійно чи за допомогою волонтерів та сотень сімей, які вже сьогодні готові відкрити для вас свої домівки.
4️⃣ Надіслали аплікацію на дозвіл на роботу. Все робиться онлайн. Шукайте роботу. Зараз українсько-канадські організації працюють з муніципалітетами, провінційними урядами та просто бізнесами з закликом наймати українців, які приїдуть до Канади, і зокрема, до Манітоби. Також досить багато як кваліфікованої роботи, так і некваліфікованої, і у нашій провінції. Вірю, що роботу зможе знайти кожен в залежності від ваших умінь, досвіду, знання англійської та бажання працювати.
5️⃣ Важливою умовою для початку імміграції через провінційну програму Манітоби є намір оселитись в провінції, жити та працювати тут, а тому провінція дозволяє розпочати імміграційний процес вже після шести місяців роботи.
6️⃣ Поки ви працюєте, підтягуйте знання англійської, бо потрібно буде мати хоч якийсь мінімальний результат тесту IELTS.