Навіть в обсягах суто українського ринку нелегальної ігорки(також декілька мільярдів баксів) таке собі, бо це на 26 країн і на майже рік.
Тому Європол без ілюзій відносно того, що вони якось там перемагають систему дропів. Британія вже зрозуміла, що європейські ініціативи не дуже працюють, і після ЕММА 9 почала окрему компанію з інформування батьків про проблеми дропів, бо до їх сіток масово почали залучати неповнолітніх і просто молодих людей. Я не жартую, прямо випустили довідник, як розпізнати що ваша дитина дроп і як пояснити їй що це злочин, поки не стало вже запізно. Відкрили гарячу лінію. А колись розпізнавали субкультури та наркозалежних, ох уж цей новий світ.
При цьому та ж ЕММА 9 була операцією до якої було залучено десятки тисяч правоохоронців і навіть Європол описує її у прес-релізах, як дуже «важку роботу». 4 600 окремих розслідувань, це не жарти. І тим не менш не допомагає.
Банки також не дуже можуть відділити операції клієнтів від злочинної діяльності дропів, попри все бажання співпрацювати з правоохоронними органами. І попри те що Європейська Банківська Федерація вже декілька років поспіль вивчає механізми, які використовують злочинці. Федерація взагалі була одним з ініціаторів створення ЕММА, бо розуміла що сама не вивезе.
Системи дропів мутують та розвиваються. В відповідному репорті Європолу описуються нові загрози, і тут, на жаль, знову про українців. Так українські біженці у країнах Європи стали новою активною групою, яку злочинці намагаються залучати до організацій сіток дропів. Ну це ж я просто гроші перекидаю з карти на карту, в чому тут проблема, Я Ж ЗАВЖДИ ТАК РОБИВ.
Звісно основною групою для роботи дроповідів є європейська молодь. Тут просто епідемія, і ніхто не знає що робити. Бо ще й мігранти. Окрім молодих залучають і літніх людей, декого просто обманом. Дроповоди представляються працівниками банків, щоб забрати у літніх людей оформлені ними документи фізично. Тобто реально приїжджають додому щоб отримати фізичні примірники документів.
Злочинці все ширше використовують штучний інтелект аби обходити системи безпеки банків. І поки там повільний Європол відслідкує щось та надасть інформацію банкам, схеми продовжують працювати. Схеми виводу в кеш все більше і більше ускладняються. Тут вже не тільки крипта чи токени, а і ваучери(тому і Тріпадвізор, який взагалі прозрів що через нього миють бабки). Також фіктивні, а іноді і реальні, інтернет-магазини. Дроповоди розуміють, що за ними слідкують і розуміють, що вихід в кеш треба правильно обставити. Щоб розірвати лінію перед виходом в кеш, дропи іноді купляють в онлайн-магазинах товари, фізично передають їх дроповодам, а ті вже продають за нал в аналогах європейських ОЛХ. Звісно тут ніяка автоматична детекція не спрацьовує, бо це ж просто купівля в інтернет-магазині. Тому загалом Європол йде саме від замовників послуг дропів – від кардерів чи наркоділків.
Свою діяльність Європол в офіційному прес-релізі описує як «global crackdown» тобто глобальні репресії. Європейський центробанк в списку ризиків вказує дропів як сьому за рангом проблему для цифрового євро.
Опубліковані типові профілі дропів. Стать, вік, типові операції, час після відкриття картки, обсяги перерахувань, освіта і всяке таке інше. І все одно рік за роком схеми продовжують працювати, попри те що всі ці дані відомі банкам. Тому що система постійно мутує.
Звісно в Європі розвинена правова система і треба доводити, що дроп порушив закон. А це складно і довго. Тому вже почалися дискусії, а чи можна взагалі вважати дропів жертвою злочину бай дефолт, а не співучасником. Прям вже наукові роботи є з такими заголовками «Money Mules: Exploited Victims or Collaborators in Organised Crime?».
Звісно системи дропів у ЄС дещо відрізняються від того, що є у нас. Бо система банківська інша, більш розвинена. І тому що в ЄС вже давно борються з дропами. І звісно там основні реципієнти дропів це кардери, наркотрафік, кримінальні угрупування, тощо. В ЄС основний механізм це кидати гроші між банками з різних країн, аби ускладнити детекцію.