Українська Манітоба
-
У Канаді це ще не так страшно, адже ви отримуєте декретні виплати на певний час і можете за цей період підшукати садочок для дитини, а потім спокійно повернутися на роботу. А от у США, з їхніми правилами (2 тижні декрету) , я не знаю як люди наважуються на дітей
-
Це дуже жорстока лотерея
-
Ні, не обов’язково, нам вдалось знайти «державний» садочок з субсидією десь за 2 місяці після переїзду у Вінніпег. Враховуючи, що це був тільки початок, то ми отримали субсидію і платили тільки $40/ місяць, зараз платимо $200/ місяць, що не співставно навіть з мінімалкою
-
Садочок для малюсика швидко підшукати - це ж тільки приватний. А як на мінімалці, то це певно вигідніше самій сидіти з дитиною аніж здати в садок за 1000 дол. А якщо це така собі робота для виживання, то скоріш за все нема ні лікарняних, і відпустка тиждень. Але скільки людей - стільки думок.
-
Коли вже дитина рік + то так. Але я про малесеньких, до року. Це ж тільки приватний. Та і взагалі дитину до року в садок - для мене це мати/мачуха. Не бийте 🤷♀️🫣 Коли чую історії канадок що мають зп 100+ і здають дитину в 6 міс в садок, то я втрачаю дар мови. Чому? За що?
-
До року теж є державні, наприклад : childcaresearch.gov.mb.ca/en/Facility/Index?ChildCareFacilityId=1278 Там дітки тільки з 3х місяців до 2х років і саме там у нас була субсидія $40/міс. Про вік - це субʼєктивно, погоджуюсь
-
Так зараз ніби вже 1.5 року можно обрати декрет якщо є нароблені години, але всі переважно мінімум рік беруть якщо не self-employed…чи там бізнес мають…
-
А в якому році ви приїхали до Канади?
-
З одного боку згодна з кожним словом, а з іншого - насправді, ніколи не буває ідеального часу для народження дитини, то моє імхисте ІМХО)))) . Дивлюся на одну частину своїх одноліток, в яких діти школу закінчили, на інших, які мають підлітків чи лише народили, і на третіх ( я в тому числі), хто взагалі не має. І от кому краще? 😂 Перші ще молоді зовсім, а вже мають дорослих дітей, можуть тусити тепер). Але це значить, що вони найвеселіші роки були в пелюшках. Другі десь посерединці, але не факт, що теж були готові. Треті- ніби дуже свідомі 😁, але тепер вже не гарантовано, що взагалі захочуть чи зможуть. До чого я - так, треба мати розум, звісно, але майже стовідсотково в будь-який період будуть нюанси.
-
Та хоча б до року, чи двох 🤪 Бо тут і немовлят здають… Навіщо - загадка.
-
Повністю згодна. До 3 років у дитини формується здорова прив'язаність на все життя, вона має бути до 3 років в маминих руках. Няня може бути, але не садок з чужими людьми. Моє особисте ІМХО)
-
Ми еволюціонували, відійшовши від класичного до трудового рабства
-
Це не тільки програмістів стосується..
-
Повністю поділяю думку, що не може бути ідеального моменту. І навіть діти можуть з'явитися незаплановано, це ж життя. Але, мені здається, є різниця: незапланована дитина і шість незапланованих підряд)) Якщо чесно, багато разів за останні роки я думала: "боже, яке щастя, що зараз я хоча б без дітей, я б об'єктивно не вивезла, в першу чергу психологічно, якби зараз ще дитина, був би капєц просто повний". Про чи захочуть/зможуть - теж повністю згодна, бо коли вже розібрався з роботю, доходом та іншою базою, життя стає таким офігенним, що вже думаешь 10 разів, чи воно тобі треба) І я думаю, що діти після 35 - це реально дуже усвідомлено спроектовані діти, тому що ти вже серйозно шукаєш причини, чому їх хочеш (чи не хочеш) і тверезо оцінюєш готовність. Ну і материнство/батьківство в такому віці набагато більш приємне, бо робиш це уже від надлишку, а не від дефіциту. Плюс з більшою вірогідністю є гроші на нормальну психотерапію за необхідності. Ну і в такому віці вже менше тиснуть соціальні програми і вже не хвилює, що суспільна думка вимагає мати дітей, бо вже зрозуміло, що суспільство перетерпить)