(UA) IT/Tech Ukrainians in Canada
-
Спілкуйтеся з людьми, бажано з місцевими канадійцями, будуйте звʼязки, запитуйте про роботу, крутіть головою наліво направо, шукайте обʼяви у кафе, ресторанах, магазинах. Часто обʼяви можна побачити у помітних місцях. Також тут є соціальні центри зайнятості які допомагають знайти роботу, це безкоштовно, зверніться туди і станьте на облік по місцю проживання.
-
Вони вас проконсультують, зорієнтують, допоможуть. Я впевнений що з роботою не все так погано, але краще готуватися до гіршого. В першу чергу такий собі мовити час процессингу тут довший, якщо ми говоримо про айті і конкуренція велика. Треба на це зважати.
-
Гроші. В них фонд $5.5млн oversubscribed. Вони інвестують $50k в ранні стартапи. Студенти працюють в фонді і вчаться шукати і відбирати гарні компанії.
-
Інвестувати гроші чи власний час чи ідеї?
-
Для студентів які хочуть інвестувати в стартапи. Студентський фонд Front Row Ventures шукає найкращих: lu.ma/frv-recruitment
-
Ну тобто студенти мають змогу за гроші придбати собі досвід?
-
+ вони інвестують в студентські стартапи, якщо в когось є ранній стартап то можна їм пітчити, вони інвестують $50,000, детальних умов не знаю. Якщо в когось щось є конкретне то можу направити до людей з їхньої команди.
-
Більше деталей тут: frontrowvc.notion.site/Join-our-2025-26-cohort-14d287aef2338067a7fec21176336cc9 Там 10-15 годин на тиждень commitment, FRV надає свою програму де студенти можуть навчитися і оплачує цю програму, я не думаю що це оплачувані позиції де платять зп крім голови інвестиційної chapter в кожній провінції. Але це дуже крутий досвід бо в них партнери по суті всі найкращі інвестори в Канаді.
-
Ну пітчити це добре, а перед цим є якась фаза підписання юридичних документів якихось?
-
Чи підписують перед пітчінгом, до прикладу, NDA?
-
Що ви маєте на увазі?
-
коли вже народ зрозуміє що ідея без реалізації, команди і сотень годин роботи просто ідея яких мільйон...
-
А як тоді за звичай забезпечуються гарантії безпеки з точки зору збереження прав інтелектуальної власності на корисну модель про яку йде мова під час пітчінгу?
-
Я думаю що в світі існують якісь винятки, але стандартна практика в VC така що жоден нормальний інвестор не буде підписувати NDA перед пітчингом.
-
Тобто немає сенсу розкривати сутність ваших ідей без прав на обʼєкти інтелектуальної власності? Ви це маєте на увазі?
-
Це загальне питання чи у вас є якийсь конкретний приклад де це є релевантним? Якщо загальне то будувати у відкриту це частина стартап культури, ви ж не вимагатимете в роботодавців підписати NDA перед тим як надіслати їм резюме наприклад. Але це все залежить від деталей. Якщо у вас є інтелектуальна власність, яка потребує захисту то її можна запатентувати чи вжити інших заходів які мають сенс. Як захищати інтелектуальну власність це справа кожної компанії, тут можна збудувати таку стратегію, яка підходить саме вам. Але на практиці цим питанням часто переймаються ті хто ним не має перейматися.